Premiere Pro Basis

785,–
btw vrij
Premiere Pro Basis

Adobe Premiere Pro is een toonaangevend videobewerkingsprogramma dat wereldwijd door professionals en amateurs wordt gebruikt. Met een marktaandeel van ongeveer 40% onderscheidt het zich door de krachtige edit-mogelijkheden. Hierdoor kun je eenvoudig video- , audio- en beeldmateriaal importeren, monteren, titels toevoegen, kleuren aanpassen en geluid bewerken. Adobe loopt ook voorop in AI-toepassingen en heeft een breed scala aan AI-tools toegevoegd aan Premiere Pro. Of je nu werkt aan korte video's voor sociale media of grote filmprojecten, Premiere Pro biedt een gestroomlijnd bewerkingsproces en nieuwe creatieve mogelijkheden. Met de juiste basiskennis kun je snel een professioneel eindresultaat bereiken, waardoor Premiere Pro een uitstekende keuze is voor iedereen die video’s wil bewerken.

Is deze cursus voor jou?

De cursus Premiere Pro Basis is geschikt voor iedereen die krachtige video's wil leren maken, ongeacht ervaring. Of je nu werkt in grafische vormgeving, communicatie & marketing, of als zelfstandig fotograaf: deze cursus biedt de perfecte start om videobewerking te leren. Ook als creatieve hobbyist die zijn vakantievideo’s, vlogs of persoonlijke projecten wil verbeteren, legt deze tweedaagse cursus voor jou een stevige basis voor video's die indruk maken. Ontmoet vakgenoten tijdens de cursus Premiere Pro Basis!

Wat leer je?

In de cursus Premiere Pro Basis doorloop je het volledige montageproces. Je leert materiaal inladen, video's selecteren en aan je tijdlijn toevoegen. Daarna voeg je muziek, foto’s en logo’s toe om je video tot leven te brengen. Je ontdekt kleurcorrectie om shots af te stemmen, past beeldovergangen en -effecten toe, en leert geluid te mixen voor de beste audio. Professionele titels worden toegevoegd en je optimaliseert je video voor platforms zoals YouTube, Facebook en Instagram. Ook maak je kennis met AI-tools die je werk verbeteren, zoals Text Based Editing, Enhance Speech, de Remix Tool en Auto Color. Klaar om je videomontage-skills te verbeteren? Dan is deze cursus voor jou!

Onderwerpen

  • Premiere Pro vraagt nogal wat van een computer. Je leert hoeveel geheu­gen en welke processoren geschikt zijn voor videomontage.
  • Video importeren vanaf diverse bronnen zoals geheugenkaart, video­camera of downloaden vanaf een stocksite op internet.
  • Basistheorie ‘Wat is digitale video?’
  • Een verhaal vertellen: ‘Hoe pak ik mijn montage aan?’
  • Basistechnieken videomontage zoals over de as gaan, continuïteit in te ga­ten houden, timing, parallel­montage, etc.
  • Titels, foto’s en logo’s gebruiken als onderdeel van jouw montage.
  • Je leert geluid op de juiste manier toe te voegen terwijl de spraak verstaanbaar blijft. Het effect van geluid bij videobeeld wordt te vaak onder­schat.
  • Toepassen van overgangseffecten, maar ook wanneer je deze beter niet kan gebruiken.
  • Basisprincipes kleurcorrectie zoals witbalans aanpassen en het corrige­ren van over- of onderbelichte video­'s.
  • Exporteren naar de verschillende formaten voor presen­taties, internet en sociale media.
  • Deze cursus geeft veel ruimte om vragen te stellen en met eigen videomateriaal te oefeningen.

Wat heb je nodig?

Hard- en software

Tijdens de lessen werk je op je eigen laptop (Windows of MacOS) of huur je er een (meerprijs € 65,–). Ook is een Adobe-CC of Premiere-licentie nodig. Bij huur van een laptop is deze licentie inbegrepen.

Benodigde voorkennis

Meer dan algemene computerkennis is niet vereist. Je moet bestanden kunnen openen, kopiëren en beheren. Ook moet je een USB-stick kunnen gebrui­ken. Deze cursus is op mbo/hbo werk- en denkniveau.

Startdatum
datum
sessies
Tijdstip
Plaats
Wed
2
July
Jul
.
2025
2 dagen
10.30 u – 17.00 u
Amsterdam
Wed
8
October
Oct
.
2025
2 dagen
10.30 u – 17.00 u
Amsterdam
Wed
7
January
Jan
.
2026
2 dagen
10.30 u – 17.00 u
Utrecht
Wed
1
April
Apr
.
2026
2 dagen
10.30 u – 17.00 u
Amsterdam
Wed
1
July
Jul
.
2026
2 dagen
10.30 u – 17.00 u
Amsterdam
Wed
7
October
Oct
.
2026
2 dagen
10.30 u – 17.00 u
Utrecht
Wed
6
January
Jan
.
2027
2 dagen
10.30 u – 17.00 u
Amsterdam
Ik meld me aan
Ik meld me aan